Tantra

Tantra je vše.

Tantra je vše.

Tantra je u nás, v západním světě, spojovaná hlavně se sexualitou. Lidé o ní mají nejrůznější představy. V překladu tantra znamená tkanivo nebo pavučina. Tím je poukazováno na komplexnost a strukturu. Tantra je duchovní věda, ne náboženství. Jakákoliv duchovní praxe by tedy mohla být označena jako tantra. Tantra je síť, která zahrnuje vše.

Tantra je vše.

Vše je božské. Nic není vyloučeno. Tantra zahrnuje život i smrt, světlo i stín, dobro i zlo, anděle i démony, celibát i sexuální otevřenost, tělo i vědomí. Mužská i ženská energie. Vesmír, který je v nás, i vesmír, který je kolem nás. Naši vnitřní přírodu i tu vnější přírodu, která je přítomná i uprostřed města.

Tantra je vše.

To co je specifické, pro tantru je určitá úroveň a přístup k vědomí. Vědomí toho, že všichni jsme božské bytosti. Vědomí toho, co právě dělám. Bdělost a přítomnost. Otevřené srdce a mysl. A také živost. Živost, která proudí skrze každou buňku těla. Přijetí všeho, co je a takového, jaké to je. Včetně svých stínů i své animální energie. Jak zpívá Mňága a Žďorp: I cesta může být cíl. V případě tantry: cesta je cíl.

Tantra je vše.

Prožitky vlastního tělo otevírají lidská těla více do živosti a do všeho, co se právě děje. Probouzí a oživují tělo. Rozproudí energii v těle. Prohlubují kapacitu prožívání, vnímavost a citlivost těla. Cílem takového prožitku nemusí být vůbec nic. Je to prostě jenom tak jak, to je. Prožitky mohou doprovázet i emoce. Člověk může zažívat vzrušení, potěšení, může se smát na celé kolo, může se rozbrečet, vztekat se nebo být naštvaný, že necítí nic. To je tantra. Život se všemi barvami.

Tantra je vše.

Takovým prožitkem může pro někoho být například Celostní smyslná masáž CORE TOUCH®. To je masáž, při které je dotýkané celé tělo a to včetně pohlaví, protože i pohlaví patří k tělu. Je to masáž, která není zaměřená na cíl, ale na cestu. Na prožívání v těle. Jaký prožitek si z ní člověk odnese, záleží i na tom, jaká je kapacita jeho prožívání v těle, která se postupně rozšiřuje a prohlubuje. Jak moc se dokáže uvolnit a otevřít do přítomného okamžiku. Také záleží na tom, s jakým záměrem do ní člověk vstupuje.

Tantra je vše.

Tantra propojuje vše. Sexuální živočišnou energii s otevřeným srdcem a s přítomným vědomím. Vnímání sexuální energie. Vnímání životní energie. Prostupovat svou energií (mužská energie) a nechat se prostupovat (ženská energie). Prostupovat Životem (mužská esence) a nechat se prostupovat Životem (ženská esence). My si tvoříme život. Právě teď. Život se děje skrze nás. Život se žije právě teď.
Ziara Dvořáčková
Jsem Ziara a jsem Průvodkyně potěšením života. Jsem koučka intimity a potěšení, věnuji se celostním smyslným masážím, mapování, de−armouringu a vědomému BDSM. Absolvovala jsem výcvik v rámci Evropské akademie somatického vzdělávání a také roční výcvik u Awakening Within Foundation. Od roku 2020 jsem individuálně provázela přes 400 lidí. Podporuji lidi, kteří hledají laskavější a vědomější přístup ke své vlastní intimitě a chtějí prožívat více potěšení ve svém těle. Více o mně se dočtete zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů