Mikrokosmos & Makrokosmos

Co to je Mikrokosmos a Makrokosmos?

Seděla jsem na louce a prohlížela jsem si odkvetlou pampelišku, kterou mi právě přinesla moje dcera, abych ji mohla rozfoukat a něco si přát. Prohlížela jsem si ji a připomínala mi rozkvetlý vesmír. Mikrokosmos v makrokosmu.

Co je to mikrokosmos a makrokosmos nejlépe vystihuje jedna indiánská píseň:

Země je mým tělem.
Voda mou krví.
S Láskou vzduch dýchám.
Oheň tančí v srdci mém.

Vše, co existuje v přírodě, jenž jsme součástí, se odráží i uvnitř nás. Příroda kolem nás a příroda v nás. Vesmír kolem nás a vesmír v nás. Mikrokosmos a makrokosmos.

Tak, jako existuje element země ve vnějším světě, stejně tak existuje element země uvnitř nás. Je to tělo, díky kterému vnímáme své zakořenění a upevnění, a díky kterému můžeme prožívat.

Tak, jako existuje element vody ve vnějším světě, stejně tak existuje element vody uvnitř nás. Jsou to emoce, city, pocity, sexualita a tvořivost. Je to krev a jsou to slzy.

Tak, jako existuje oheň a slunce ve vnějším světě, stejně tak existuje slunce a oheň uvnitř nás. Je to vášeň, nadšení, touha, plány a činorodost. Je to jiskra v našem srdci, která v nás rozdmýchává život.

Tak, jako proudí element vzduchu ve vnějším světě, stejně tak proudí element vzduchu uvnitř nás. Jsou to myšlenky, intelekt, výzvy, ale také schopnost být energií, plynout a hýbat se s životem bez závazků. Je to nádech a je to výdech.

My jsme příroda. My jsme součástí přírody. Příroda není tam někde venku. Je všude. Jsme to i my. My dáváme život. My vytváříme život. My vytváříme přírodu. Všechny přírody jsou společně propojené.

My jsme vesmír. My si vytváříme svůj vlastní vesmír, ve kterém žijeme. My jsme vesmír, vytvářející vesmír. Záře života. Všichni jsme spolu propojení. S každým, se vším, sami se sebou, s životem kolem nás, s vesmírem kolem nás, s božskou podstatou, se zdrojem lásky. Všechny vesmíry společně jsou propojené.

Je to opravdový zázrak. Celá příroda. Celý Vesmír. To že my tu jsme. Lidské bytosti stvořené z hvězdného prachu. Naše těla stvořená během zázraku jménem MILOVÁNÍ. To jak vznikla naše těla. Početí. Těhotenství. Porod. Dětství. Dospívání. Stárnutí. Smrt. Koloběh života. Ze spermií oplozeného vajíčka vzniká člověk. A následně zaniká.

Je zázrak to, jak fungují naše těla. Srdce tluče, plýce dýchají, krev teče, tělo je vyživováno, tráví, detoxikuje i relaxuje, smysly vnímají co se děje kolem. Mozek vše řídí a tělo produkuje hormony. Všechno se to děje přirozeně a samo. Tělo je velmi moudré. Nemusíme ho vědomě řídit. Ale můžeme ho vědomě podpořit. Jedna buňka propojená s druhou.

Stejně jako jsou propojené buňky, tak jsme společně propojení i my lidé, i když si to ne vždy uvědomujeme. Existuje Vesmír uvnitř nás i kolem nás. Příroda uvnitř nás i okolo nás.

Mikrokosmos a makrokosmos.

Země, voda, oheň, vzduch a duch.

Život je všude. Život se děje právě teď. Život je pravdivý. Život je láska.

V některých tradicích nativních národů věří, že unitř YONI (dělohy) je ukrytý celý vesmír – mikrokosmos v makrokosmu. Že se uvnitř YONI ukrývá zdroj intuice a hluboké moudrosti. Moje zkušenost je také taková.

Jsi VESMÍR v lidském těle.

Vzpomeň si na to, všímej si toho, vnímej to, miluj to, vychutnávej si to, užívej si to.

Nech to na sebe působit.

Ziara Dvořáčková
Jsem Ziara a jsem Průvodkyně potěšením života. Jsem koučka intimity a potěšení, věnuji se celostním smyslným masážím, mapování, de−armouringu a vědomému BDSM. Absolvovala jsem výcvik v rámci Evropské akademie somatického vzdělávání a také roční výcvik u Awakening Within Foundation. Od roku 2020 jsem individuálně provázela přes 400 lidí. Podporuji lidi, kteří hledají laskavější a vědomější přístup ke své vlastní intimitě a chtějí prožívat více potěšení ve svém těle. Více o mně se dočtete zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů