Jaký je význam slova Yoni

YONI (vyslovujeme jóni) je slovo pocházející ze sanskrtu a překládá se jako posvátný chrám. Pojí se s ženskými pohlavními orgány a zahrnuje vulvu, vagínu i dělohu. YONI má v sanskrtském jazyce mnoho vrstev významů jako symbol plodnosti, symbol ženské síly, symbol božského ženství, zdroj vesmíru, YONI vesmíru, lůno, původ života, zdroj života, příčina života, pramen života.

YONI též představuje vesmírnou bránu veškerého zrození. Brána života. Brána, skrze kterou jsme sem všichni přišli, skrze kterou jsme se narodili. Je to místo, kde veškerý život začíná. YONI je uctívaná je vnímaná posvátným způsobem.

Jak Yoni vnímám já

YONI

Já osobně vnímám YONI jako tu nejmoudřejší bytost, která nám byla od Života dána darem. Pokud jsme se svou YONI propojené, a pokud si dovolíme ji vnímat, cítit, a naslouchat jí, může nám být úžasnou průvodkyní v každém okamžiku našeho života. YONI je naše otevřenost životu, brána k přijetí plodů života i k přijetí prožívání potěšení v našem životě. YONI je šťavnatost. Je to vstup do plně prožívaného života v každé buňce našeho těla.

A zároveň jsou to i naše zdravé hranice. Rozlišení mezi jasným ano a jasným ne. S laskavostí i s úctou sama k sobě. Definování svých vlastních hranic uvnitř sebe a zároveň jejich jasné vyjádření směrem k vnějšímu světu. Zdravé sebevědomí. Vědomí sebe sama.

YONI je posvátný chrám. Svatyně. Poklad pokladů. Květina života. Klenot Tvého Života. Brána do Tvého vnitřního vesmíru. Hvězda Tvého života. Průvodkyně Tvým vnitřním vesmírem. Středobod Tvého vnitřního vesmíru. YONI je posvátná. Požehnaná. Živá. Vědomá. Vesmírná. Galaktická. Zářivá. Rozkvetlá. Šťavnatá. Božská.

Proč věnovat pozornost své Yoni?

YONI

Možná si stále ještě pokládáš otázku: Proč tedy vůbec věnovat pozornost své YONI? Možná, je to pro Tebe děsivé. Možná máš na své duši (nebo i ve své YONI) hluboké jizvy z toho, co jsi si v životě prožila. Možná jsi plná bolesti. Možná Ti způsobuje bolest pouhý pohled na Tvou YÓNI a na to, jaký k ní máš vztah. Možná máš strach z toho, co objevíš. Možná máš strach z bolesti. A možná máš strach zažívat potěšení.

Možná v sobě cítíš odpor. Možná cítíš vztek. Sama na sebe nebo na někoho jiného. Možná jsi zamrzlá nebo necitlivá. Ke své YONI i sama k sobě. Možná zažíváš pocit studu, viny. Možná máš pocit, že to (pro Tebe) není vhodné – věnovat pozornost své YONI. Je to v pořádku. Můžeš mít klidně všechny tyto pocity. Můžeš s nimi být. Můžeš je přijmout. A zároveň se můžeš rozhodnout, že Tě tyto pocity nebudou ovládat.

Je tu možnost podívat se na svou YONI novým způsobem. Na její posvátnost, úctyhodnost, životadárnost i požehnanost. Je tu možnost, podívat se na sexualitu novým způsobem. Porozhlédnout se v životě, mezi lidmi, v přírodě. Možná je sexualita naprosto přirozená.Možná se právě teď odehrává všude kolem nás. Možná je to příčina toho, že jsme se narodili. Možná je to naše životní síla.

A možná cítíš, jak se otevíráš. Jak na Tebe Tvé srdce, Tvá duše nebo Tvá YONI volá, že tohle je pro Tebe to pravé. Můžeš ten hlas následovat. Věnuj pozornost své YONI: každý den alespoň na pár vteřin. Naciť se na svou YONI, dotkni se jí, nadechni se do ní a zeptejte se jí, jak se cítí. Pokud vnímáš svou YONI, pomůže Ti to i lépe vnímat sama sebe.

Propojení se se svou YONI příznivě ovlivňuje všechny oblasti života. Vztah sama k sobě, partnerství, rodina, zdraví, životní energie, seberealizace, práce, úspěch, prosperita, hojnost, naladění mysli, duševní život i propojení se s Životem, s Vesmírem, s Bohem.

Vztah k YONI je jako kamenný základ, na kterém stojí celá stavba. Můžeš postavit stavbu s vratkými základy. Můžeš začít stavět od střechy. Nebo můžeš postavit stavbu s pevnými základy. Jsou to kořeny, které Tě vyživují, a které Ti rozvádí energii do Tvého těla i do Tvého života. Laskavý vztah s YONI je výživný základ pro Tvůj život.

Milá ženo, pokud bys ses ráda více propojila se svou YONI a hledáš způsob, jak na to, nebo pokud ve své YONI nosíš nějakou tenzi, možná by právě pro Tebe mohlo být zajímávé Mapování YONI, kterým Tě můžu provést. Případně si u mě můžeš dopřát i Masáž YONI v podobě Celostní smyslné masáže CORE TOUCH®, která je více zaměřená na potěšení.

Lingam

LINGAM

Pokud mluvíme o YONI vnímám jako důležité zmínit se i o LINGAMU. YONI a LINGAMU (nebo téže ženský a mužský princip) tvoří celek. Vzájemně se podporují, doplňují a ovlivňují.

LINGAM je taktéž slovo sanskrtského původu s mnoha vrstvami významů. Doslovný překlad je světelná hůl. Dalšími významy jsou: symbol mužského božství, nefritová hůlka, světelný sloup vědomí, stabilita, čistá přítomnost, jednotná síla tohoto vesmíru. Slovo LINGAM je také používáno pro penis.

Tak jak je pro ženu důležitý vztah k její YONI, stejně tak důležitý je i vztah muže k jeho LINGAMU. Muži, zaměřte pozornost ke svému LINGAMU, uvolněte se do svého LINGAMU, naciťte se na svůj LINGAM, vlastněte svůj LINGAM, buďte v něm pevně usazeni. Jak ve svém LINGAMU, tak ve svém mužství i ve všem, co LINGAM symbolizuje. Prostupujte do života i do žen VĚDOMĚ. Staňte se LINGAMEM. Staňte se světelným sloupem vědomí.

Ziara Dvořáčková
Jsem Ziara a jsem Průvodkyně potěšením života. Jsem koučka intimity a potěšení, věnuji se celostním smyslným masážím, mapování, de−armouringu a vědomému BDSM. Absolvovala jsem výcvik v rámci Evropské akademie somatického vzdělávání a také roční výcvik u Awakening Within Foundation. Od roku 2020 jsem individuálně provázela přes 400 lidí. Podporuji lidi, kteří hledají laskavější a vědomější přístup ke své vlastní intimitě a chtějí prožívat více potěšení ve svém těle. Více o mně se dočtete zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů